11.09.2017

Υποδοχή-Ενημέρωση Νεοεισαχθέντων Φοιτητών/-τριών του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας. Εγγραφή για το Ακαδημαϊκό Έτος 2017-2018

Οι νεοεισαχθέντες φοιτητές-φοιτήτριες του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας καλούνται να προσέλθουν την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 10:00 π.μ. στο αμφιθέατρο 445 (Φιλοσοφική Σχολή, 4ος όροφος) για να ταυτοποιηθούν-επικυρωθούν τα στοιχεία της ηλεκτρονικής του εγγραφής και να ενημερωθούν σχετικά με την απόκτηση αριθμού μητρώου, πανεπιστημιακού λογαριασμού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και φοιτητικής ταυτότητας.

Για την ολοκλήρωση της εγγραφής τους στο Τμήμα, οι πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες καλούνται να προσκομίσουν τα εξής:

• Φωτοτυπία της αστυνομικής του ταυτότητας (όχι επικυρωμένη) μαζί με την ταυτότητά τους.
  • Την αίτηση ηλεκτρονικής εγγραφής (εκτυπωμένη και υπογεγραμμένη) που είχε υποβληθεί μέσω της εφαρμογής του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.
  • Μία (1) φωτογραφία (τύπου ταυτότητας ή διαβατηρίου).

Για τη σχετική ανακοίνωση πατήστε εδώ.