ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑΚΗ ΔΙΑΛΕΞΗ ΚΑΘ. S. CIRIACONO "MODA E TESSUTI NELLO STATO DA MAR VENEZIANO SOCIETÀ, ECONOMIA, RELAZIONI INTERNAZIONALI"

Τετάρτη 22 Μαρτίου 2023
ΣΕΜΙΝΑΡΙΑΚΗ ΔΙΑΛΕΞΗ ΚΑΘ. S. CIRIACONO "Moda e tessuti nello Stato da Mar veneziano Società, economia, relazioni internazionali"

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ελληνοϊταλικές Σπουδές: Ιστορία, Λογοτεχνία, Κλασική Παράδοση» (Τμήμα Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, ΕΚΠΑ) και το Εργαστήριο Ιταλικής Ιστορίας και Ιστοριογραφίας σας προσκαλούν στη σεμιναριακή διάλεξη του Καθηγητή του Πανεπιστημίου της Πάδοβας SalvatoreCiriacono, με θέμα:

Moda e tessuti nello Stato da Mar veneziano

Società, economia, relazioni internazionali

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2023 (17:45) στην ιταλική γλώσσα στην αίθουσα 628 της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Αφίσα (ελλ) - Δελτίο Τύπου (ελλ) - Poster (it) - Annuncio (it)