ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ & ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Οι δηλώσεις μαθημάτων στο my-studies για το εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2023-2024 μπορούν να πραγματοποιηθούν από την Πέμπτη 4 Απριλίου 2024 μέχρι και την Τετάρτη 8 Μαΐου 2024.

Το σύστημα του Ευδόξου, ελέγχει τη στιγμή της καταχώρισης των επιλεγμένων συγγραμμάτων αν υπάρχει δηλωμένο το μάθημα με αυτόν τον κωδικό στο my-studies, οπότε οι φοιτητές/τριες θα πρέπει πρώτα να δηλώσουν μαθήματα στο my-studies και να οριστικοποιήσουν τη δήλωση μαθημάτων τους και μετά να δηλώσουν συγγράμματα στον ΕΥΔΟΞΟ από την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024 έως την Παρασκευή 10 Μαΐου 2024 (βλ. κάτωθι εγκύκλιο για την έναρξη δηλώσεων - διανομής διδακτικών συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2023-2024).

- Οι φοιτητές/τριες μπορούν να δηλώσουν μέχρι 12 μαθήματα εαρινού εξαμήνου.

- Οι φοιτητές/τριες που επιθυμούν να εξεταστούν σε μαθήματα που είχαν δηλώσει σε προηγούμενα χειμερινά εξάμηνα και δεν εξετάστηκαν επιτυχώς σε αυτά θα πρέπει να τα δηλώσουν εκ νέου, κατά τη δήλωση  μαθημάτων του τρέχοντος εαρινού εξαμήνου.

- Μόνο οι επί πτυχίω φοιτητές/τριες μπορούν να δηλώσουν μέχρι 44 μαθήματα, χειμερινού και εαρινού εξαμήνου.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος